Türk Dil Kurumu’ndan gelen e-posta

Bu sabah Türk Dil Kurumu’nun “Dağarcığınıza Her Gün İki Söz” uygulaması e-posta adresinden bir ileti aldım. Şu an ağ sayfaları erişilemez durumda olduğu için ayrıntılara ulaşamıyorum. Anladığım kadarıyla heyecan verici bir etkinlik başlatmışlar.

Güncelleme: Malesef bu yeni etkinlik Firefox tarayıcısı ile kullanılamıyor.

E-posta metnini aynen kopyalıyorum:

Türkçe Dostları,

Türk Dil Kurumu olarak yeni bir etkinliğimizle karşınızdayız…

Türkçe ile ilgili çeşitli konuları tartışabileceğiniz; düşüncelerinizi, önerilerinizi paylaşabileceğiniz; belirli tartışma konularının yanı sıra ilginize çeken dil konularında farklı görüşleri öğrenmek için yeni tartışma konularını açabileceğiniz Türkçe Tartışma Topluluğu (TTT)’nu hizmetinize sunuyoruz (http://tdk.org.tr/tartisma). Türk Dil Kurumunun çalışmaları ve yayınlarıyla ilgili görüşlerinizi, yeni söz ve terim önerilerinizi de gündeme getirebileceğiniz TTT’de zaman zaman gündemdeki dil sorunlarıyla ilgili görüşlerinizi de alabileceğimiz tartışma öbekleri de oluşturulabilecektir. Üyeler, mevcut tartışma topluluklarının alt öbeklerini açabilecekleri gibi (Söz gelimi Yazım Tartışma Topluluğu’nun alt öbeği olarak Birleşik Sözlerin Yazılışı, Terim Tartışma Topluluğu’nun alt öbeği olarak da Bilgisayar Terimleri Öbeği oluşturulabilir.) yeni bir tartışma topluluğu kurarak ilgi alanlarına göre tartışma başlatabilirler.

TTT’ye üyelik ücretsizdir. Üye olabilmek için ilgili sayfaya bilgi lerinizi yazmanız yeterli olacaktır. Üyelerin topluluğa gönderdiği iletiler TTT Yöneticisi (TTT-Y) tarafından onaylandıktan sonra sayfada görülebilecektir. Tartışılan konuyla ilgili olmayan, hakaret içeren, kişilik haklarına saldıran ve yasalara göre suç içeren ifadeler taşıyan iletiler onaylanmayacaktır. Üyelerin açacağı tartışma öbekleri Türkçe konulu olmalıdır. Üyelerin Türkçe ile ilgili olmayan tartışma öbeklerinin açılması önerisi kabul edilmeyecektir. Türkçe ile ilgili olmak kaydıyla üyelerin duyuruları da topluluğa dağıtılacaktır.

Sayfalarımız Türkçe ile ilgili iletilerinize açılmıştır.

Yeni tartışma öbekleri konusundaki önerilerinizi de bekliyoruz.

Tartışmalarınızın Türkçenin geliştirilmesine, zenginleştirilmesine, özleştirilmesine katkıda bulunmasını dileriz.

Saygılarımızla.

Türk Dil Kurumu

Reklam

Türk Dil Kurumu’ndan gelen e-posta” için bir yorum

  1. Turk dil kurumu`nun guzel chalishmalarina gore kendilerine oz teshekkurumu bildirirem. ancak bu zamanda bundan artik chalishmalar gerkyor.bu kadar turk topluluklarini nezere alarsak ve onun yanisira dushmanlarin chalishmalarini goz ardi etmezsek bu chaishmalaruin yeterli olmadigini goreriz. iranda fars dilinin hakkinda bashka ilimlere gore nech kat fazla kitap yayiliyo` bizde daha chok chalishmaliyiz/. her halda turk dil. kurumunun chalishmalari takdier layiktir. yashasin buyuk turk ulusu. ergin avshar. tebriz

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s