“phpMyVisites” uygulamasını kurmadan önce mutlaka okuyun

phpmyvisites.png

phpMyVisites bir açık kaynak ağ sayfası istatistikleri ve ağ trafiği analizi uygulaması. Bu yazılımı kullanarak; ağ sayfalarınızın ziyaretçileri, ziyaretçilerinizin tercih ettikleri sayfalar ve sunucularınızdaki olası yazılım ve donanım iyileştirmeleri hakkında pek çok bilgiyi üretebilirsiniz.

Kurulum için phpMyVisites sitesinden sıkıştırılmış arşiv dosyasını bilgisayarınıza indiriyorsunuz. Arşiv’i bilgisayarınıza açtıktan sonra, açılan dizinleri herhangi bir FTP programı ile sunucunuza gönderiyorsunuz. Bu adımdan sonra yapmanız gereken basit ama gözlerden kaçmış birşey var;

İlk olarak bilgisayarınızda aşağıdaki dizin yapısını oluşturmalısınız.

/config

/datas

/datas/archives

/datas/cache_artichow

/datas/cache_lite

/datas/cache_smarty

/datas/tpl_compiled

Bu yapıda “config” ve “datas” isminde 2 klasör ve “datas” klasörünün içindeki 5 adet diğer klasörleri görüyorsunuz. Bu klasörleri, yapıyı bozmadan (“datas” klasörünün içindeki klasörlerin yerini değiştirmeden) sunucunuzda az önce phpMyVisites’i yüklediğiniz klasörün içerisine gönderin.

Bu adımdan sonra yapmanız gereken tarayıcı programınız ile phpMyVisites’i yüklediğiniz alanı açıp ilk ayarlamaları belirlemek. Eğer tarayıcınız ile açtığınızda hata mesajı alıyorsanız * sonradan yüklediğimiz klasörlere FTP programınızla ulaşıp yazma izinlerini 777 [?] yapmalısınız.

Reklam

“phpMyVisites” uygulamasını kurmadan önce mutlaka okuyun” için bir yorum

  1. İlk müşteri de ben olayım. Kurulumu yaptım, verdiğin ipucuyla çok da kolay oldu ancak kesinlikle dizin sahiplik sorunu çıkartmakta, o yüzden hata mesajı kesin alınacak diyebiliriz.

    Bakalım bir de buradan istatistiklerimizi görelim, WordPress altında eklenti kullansam da bu uygulama da oldukça güzele benziyor.

    Teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s